Dom i Ogród

Czym kierować się przy wybieraniu płytek imitujących drewno?

Czym kierować się przy wybieraniu płytek imitujących drewno?

Płytki ceramiczne imitujące naturalne drewno stają się popularną alternatywą dla drewnianych materiałów wykończeniowych. Wybór takich produktów pozwala z jednej strony stworzyć ciekawie prezentujące się wnętrza, a z drugiej strony ograniczyć konieczność regularnie realizowanej konserwacji podłóg. To sposób na znaczne zwiększenie funkcjonalności pomieszczeń. Większa trwałość bez konieczności realizowania stałej pielęgnacji to znaczne zwiększenie wygody użytkowania. Takie walory drewnopodobnej ceramiki sprawiają, że płytka imitująca drewno zyskuje wśród nabywców coraz większą popularność.

Kiedy postawić na płytki zamiast parkietu?

Stosowanie parkietu w salonach to popularne rozwiązanie. Jednak płytka imitująca drewno może równie dobrze sprawdzić się w takich wnętrza. Bywa to szczególnie dobrym rozwiązaniem w pokojach dziennych. Takie pomieszczeniach są użytkowane znacznie bardziej intensywnie. Zabawa dzieci, czy spotkanie towarzyskie przekładać mogą się na bardzo szybkie pojawienie się zabrudzeń. Parkiet to wymagające wykończenie podłóg. Wymaga regularne oraz właściwej pielęgnacji. Natomiast płytki imitujące drewno są zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu. Dodatkowo są bardziej odporne na działanie środków czyszczących. Pozwala to stworzyć takie podłogi, które będą trwalsze. Zdecydowanie się na odpowiednie odcienie płytek jest w stanie zapewnić stworzenie przytulnych przestrzeni użytkowych.

Jak wykorzystać płytki w kuchni czy łazience?

Wiele osób chce stworzyć taką kuchnię, która prezentuje się znacznie bardziej tradycyjnie. Wówczas zdecydowanie się na wyroby imitujące naturalne materiały jest doskonałym pomysłem.

Tworząc podłogę z płytek imitujących drewno, można uzyskać:

  • ocieplenie przestrzeni pomieszczenia,
  • łatwość komponowania z kolorami innych elementów wnętrza,
  • swobodę aranżacyjną,
  • wygodę użytkowania.

 

Jeśli postawi się na stylistykę skandynawską, wówczas można zdecydować się na płytki utrzymane w jasnych odcieniach. Pozwala to wykorzystać doskonale komponujące się odcienie naturalnego drewna i przewodniej bieli. Ciekawe kompozycje z wykorzystaniem płytek drewnopodobnych można uzyskać również w łazienkach. Decydując się na różne wersje, płytka imitująca drewno może być wykorzystana zarówno na podłogach, jak i też ścianach. Pozwala to stworzyć wnętrze oryginalne, stylowe oraz spójne kolorystycznie. Do tworzenia takiego wnętrza wykorzystać można jaśniejsze odcienie płytek. Jednak równie dobrze można postawić na wykorzystanie drewnopodobnej ceramiki jedynie w wybranych miejscach w połączeniu z innymi elementami utrzymany w neutralnych kolorach.

Similar Posts