Dom i Ogród

Zdalnie sterowane inteligentne oświetlenie

Zdalnie sterowane inteligentne oświetlenie

XXI wiek to czas intensywnego rozwoju technologicznego. Rozwija się wiele produktów, które wyręcza nas w wielu obowiązkach. Podobnie jest z naszym domem – przystanią odpoczynku, wytchnienia od codziennego zgiełku i relaksu. Coraz częściej możemy spotkać inteligentne domy, a w nich różnorodne nowinki techniczne. Jedną z nich jest inteligentne oświetlenie. Przyjrzyjmy się mu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Automatyka budynkowa

Czym tak właściwie jest automatyka budynkowa? Automatyka budynkowa to schemat połączonych ze sobą urządzeń. Dzięki niej możemy zdalnie sterować inteligentnym oświetleniem przy pomocy swojego smartfona, tabletu czy specjalnego dedykowanego panelu. SmartHome staje się standardem, który pokochało tysiące ludzi na całym świcie. Wygoda i komfort, na którą tak ciężko pracujemy obowiązkowo powinna zagościć w domu każdego z nas. 

Zdalnie sterowane oświetlenie

Inteligentne oświetlenie to jedna z najpopularniejszych wygód w SmartHome, jaką możemy napotkać. Dzięki zdalnie sterowanemu oświetleniu możemy nie ruszając się z kanapy czy fotela, w dowolnym pomieszczeniu w naszym domu sterować światłem – włączać, wyłączyć czy stresować jasnością. Co więcej, inteligentne oświetlenie działa również wtedy, kiedy znajdujemy się poza naszym domem. Wystarczy mieć na swoim smartfonie lub tablecie odpowiednią aplikację mobilną, dzięki której bez problemu będziesz zdalnie sterował oświetleniem. Niesie to za sobą wiele korzyści. 

Zalety zdalnego oświetlenia

Przede wszystkim, posiadając inteligentne oświetlenie, odnotujesz mniejsze rachunki za energię elektryczną. Bardzo często zdarza się, że zapomnimy wyłączyć światło, pospiesznie wychodząc z domu. Zostawimy zaświeconą lampkę nad biurkiem. Dzieci nigdy nie pamiętają o gaszeniu po sobie światła, które potrafiło świecić się np. w łazience przez pół dnia. To wszystko generowało koszty za energię elektryczną. Inteligentne oświetlenie raz na zawsze niweluje problem marnotrawstwa. Co więcej, stanowi to również dodatkową ochronę przed włamaniem. Będąc na wczasach, możemy włączyć i wyłączyć oświetlenie, co wygląda tak, jakby jakiś domownik był w środku. To może zniechęcić włamywacza do podjęcia jakichkolwiek kroków. 

Odpowiednie wyposażenie inteligentnego oświetlenia 

Aby SmartHome i inteligentne oświetlenie spełniało w pełni swoje funkcje, należy zadbać o odpowiedni osprzęt. Produkty marki Zamel stanowią doskonały wybór w tworzeniu systemu zdalnego sterowania oświetleniem. Marka oferuje profesjonalne czujniki ruchu, dzięki którym światło samoczynnie się włączy i wyłączy. Oferuje także nowoczesne oprawy z linii Ledix czy popularne oprawy LED zamontowane nad podłogą i w meblach skrzyniowych. Firma oferuje także czujnik zmierzchowy, dzięki czemu światło samo włącza się, gdy nastanie taka potrzeba. Marka Zamel oferuje doskonałe produkty nadające się do dyskretnego oświetlenia korytarzy, mebli, schodów czy ciągów komunikacyjnych. Wszystkie oferowane produkty marki Zamel prezentują najwyższą jakość i nowoczesny design, dzięki czemu idealnie dopasowują się do wielu aranżacji wnętrz.

Zdalnie sterowane oświetlenie to niesamowita wygoda dla domowników. Wystarczy krótki czas, abyśmy bezwarunkowo pokochali tą funkcję i nie wyobrażali sobie bez niej dalszego życia. Żyjemy w czasach kiedy luksus, komfort i najwyższa wygoda otaczają nas każdego dnia we własnym domu czy mieszkaniu.

Similar Posts