Dom i Ogród

Jak powiesić firanki bez karnisza? Sposoby wieszania firan

Jak powiesić firanki bez karnisza? Sposoby wieszania firan

Tak naprawdę firanki bez karnisza mogą prezentować się równie dobrze jak te, które zostały na nim umiejscowione. Tylko jak powiesić firany w inny, niż tradycyjny sposób?

Szyny sufitowe

Szyny sufitowe stanowią alternatywę dla tradycyjnych karniszy. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w przypadkach, w których domownicy chcą posiadać klasyczne firany, jednak nie mają miejsca na montaż karniszy. Szyna zawsze montowana jest do sufitu, a co za tym idzie sprawdzi się w nawet bardzo małych pomieszczeniach. To rozwiązanie najciekawszy efekt wizualny daje w pomieszczeniach, które urządzone zostały w myśl nowoczesnego i industrialnego wystroju. Szyny bez większych przeszkód można przycinać, a także dowolnie łączyć co sprawia, że będą idealne w zastosowaniu w wyjątkowych przypadkach (np. niewymiarowe okna) w każdym pomieszczeniu. Warto również podkreślić, że dzięki zastosowaniu szyn sufitowych w niewielkich pomieszczeniach, można je optycznie nieco powiększyć. Mogą być stosowane zarówno w swojej surowej wersji, jak i tej nieco bardziej dekoracyjnej, przykryte ozdobną listwą.

Jak zastosować linkę zamiast karnisza?

Ciekawym i dość innowacyjnym rozwiązaniem jest zastąpienie tradycyjnego karnisza zwyczajną linką, która jak się okazuje jest nie tylko dużo tańsza, ale również dość ciekawa pod względem wizualnym. Taka linka jest często na tyle delikatna, że niemal niewidoczna. Alternatywą dla niej może być bardzo cienki drucik. W tym przypadku należy jednak uważać, aby w czasie wieszania nie doszło do uszkodzenia firanki. Nie tylko stosunkowo niska cena, ale również uniwersalność zastosowania sprawiają, że coraz więcej osób decydujących się na montaż firanki, decyduje się na użycie linki zamiast klasycznego karnisza. Ze względu na jej strukturę i delikatność należy pamiętać o tym, że w tym przypadku mogą być stosowane wyłącznie te firanki, które zostały wykonane z lekkich i przewiewnych materiałów.

Zazdrostki, czyli jak wykorzystać ramę okienną do powieszenia firanki

Być może niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo dobrą alternatywą dla klasycznego karnisza może być nawet zwyczajna rama okienna, pod warunkiem jednak, że zostanie odpowiednio zastosowana. Jest to metoda, która najlepiej sprawdzi się przy oknach kuchennych, szczególnie jeżeli całe pomieszczenie urządzone jest w stylu rustykalnym. Ten sposób polega na montażu firanki mniej więcej w połowie okna, przy pomocy specjalnej cienkiej rurki przymocowanej do ramy okiennej (jest ona w zasadzie niewidoczna, więc w żaden sposób nie wpływa na końcowy efekt wizualny).

Szeroki wybór firanek dostępny na stornie sklepu internetowego Elitex.pl

Similar Posts