Porady

Jakie płytki będą pasować do aranżacji kuchni bez górnych szafek?

Kuchnia zabudowana pod sam sufit jest już passé. Jej miejsce zajęła ta bez górnych szafek.
Przedstawiamy zalety tego rozwiązania, sprawdzone sposoby na klimatyczną aranżację z płytkami w roli głównej!

Kuchnia bez górnych szafek

Kuchnia bez górnych szafek – kiedyś nie do pomyślenia, dziś świeci triumfy w aranżacji wnętrz! Niezwykle lekka, przyjemna w odbiorze i wbrew temu, co mogłoby się wydawać – praktyczna! To propozycja wręcz stworzona dla minimetrażów – kawalerek, małych mieszkań na poddaszu, wyposażonych w skosy. Bowiem im więcej mebli, tym przestrzeń robi się bardziej zbita i ciasna. Zaczyna przypominać zamkniętą klatkę.

Kuchnia bez górnych szafek otwarta na salon to równie genialna propozycja! Prawdziwa uczta dla oczu! Od lat znajduje się w ścisłej czołówce trendów wnętrzarskich! Pozwala być blisko gości, rodziny. Mieć na oku gotujące się potrawy! Aby jednak oprócz funkcji estetycznej, spełniała także użytkową, warto zadbać o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania.

Jakie płytki będą pasować do aranżacji kuchni bez górnych szafek?

Farba, cegła, a może tapeta? Choć pomysłów jest całe mnóstwo, jednym z ciekawszych a zarazem najbardziej praktycznym są płytki! Łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na zmienne temperatury, wilgoć i ścieranie – więc nawet jeśli się zabrudzą, spokojnie możemy je potraktować wilgotną gąbeczką. Co ważne, wybór kolorów, wzorów czy też faktur pozwala na istne dekoracyjne szaleństwo! Stworzenie kuchni marzeń! Kafle Raw Decor są tego najlepszym dowodem! Poniżej kilka inspiracji!

Kuchnia bez górnych płytek w stylu skandynawskim

Kuchnie w stylu skandynawskim słyną z ergonomii, niezwykle funkcjonalnych rozwiązań. Nie znajdziemy w nich zbędnych szafek czy też półek. Wszystko jest starannie przemyślane i zaplanowane, potrzebne rzeczy znajdują się zawsze pod ręką. Ściany służą eksponowaniu dekoracyjnych kafli. Płytki jodełka idealnie wpisują się w estetykę krajów chłodnej Północy. Delikatne, nienachalne, lekkie w odbiorze. Wzbogacą oraz optycznie powiększą wnętrze.

Kuchnia bez górnych płytek w stylu glamour
Mozaika Arabeska w kolorze butelkowej zieleni będzie idealnym uzupełnieniem kuchni w stylu glamour. Doskonale czuje się w towarzystwie luksusowych – lecz nieprzytłaczających przedmiotów i mebli. Pięknie współgra ze złotem, tak bardzo charakterystycznym dla tej estetyki. Wygląda zachwycająco z innymi, przygaszonymi barwami – bordo czy też granatem.

Kuchnia bez górnych szafek w stylu hampton

Nie trzeba udawać się nad Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych, aby rozkoszować się stylem hampton. Bez większych problemów można go zaprosić do swojej kuchni! Bielone meble z surowego drewna, przestronna wyspa, duży stół z krzesłami. Całości wystroju dopełnią płytki Rybia Łuska przypominające wyglądem dryfujące fale! Cudownie wypełnią wolną przestrzeń nad blatem, wprowadzą do wnętrza iście nadmorski klimat!

Podsumowanie

Potencjał płytek jest tak naprawdę nieskończony! Możemy z nich ułożyć klasyczną kompozycję lub nieco zaszaleć, zabawić się wzorem i kolorem! Zostawić sauté lub wykończyć dekoracyjną listwą. Jedno jest pewne, będzie oryginalnie i pięknie!

Similar Posts