Porady

Kostka brukowa przeżytkiem? Nic bardziej mylnego!

Kostka brukowa przeżytkiem? Nic bardziej mylnego!

Kostka brukowa wciąż kojarzy się niektórym z nas z szarymi chodnikami, które dawno mają już swoje najlepsze czasy za sobą. Na rynku dostępnych jest jednak obecnie tak wiele rodzajów kostek brukowych, że każdy znajdzie coś dla siebie! Warto wykorzystać kostkę w swoim ogrodzie! To nie tylko praktyczne, ale też ładne i stale modne rozwiązanie.

Płyty tarasowe i mniejsze kostki brukowe to nieustająco modne i cieszące się niesłabnącą popularnością wykończenie tarasów, chodników, podjazdów, czy innych nawierzchni wokół domu, które chcemy utwardzić. Sprawdzają się w każdej ogrodowej aranżacji, niezależnie od stylu otoczenia, dzięki temu, że są dostępne na rynku w niezwykle szerokiej gamie barw, faktur i form. Są niezwykle wytrzymałe, a także łatwe w utrzymaniu w doskonałym stanie. Łączą w sobie walory estetyczne i funkcjonalne. Warto odpowiednio dobrać je do naszego stylu!

Kostki brukowe w nowoczesnym wydaniu

Duże kostki brukowe o minimalistycznej, prostokątnej formie są obecnie niezwykle popularne a przy tym wyjątkowo eleganckie. Płyty tarasowe w tej formie sprawdzą szczególnie dobrze w otoczeniu nowoczesnych budynków o prostej formie. Dostępne są w wielu wymiarach, a nawet kolorach czy fakturach, co pozwala na łatwe dopasowanie ich do elewacji domu lub garażu. Kostka brukowa o minimalistycznym designie sprawdzi się też w miejscach, gdzie chcemy, aby stanowiła ona jedynie tło dla reszty aranżacji, na przykład roślinności, czy elementów tak zwanej małej architektury wykonanych z niezwykle modnego betonu architektonicznego. Dodatkowym atutem nowoczesnych płyt i kostek brukowych bez fazy, jest uzyskana dzięki nim gładkość nawierzchni. Pozwala to na bardzo komfortowe poruszanie się po tak utwardzonej powierzchni wózkiem, na rolkach, czy rowerze. Szeroki wybór wysokiej jakości minimalistycznych kostek brukowych do jazdy na rolkach możemy znaleźć na przykład w ofercie firmy https://jadar.pl/.

Fantazyjne kostki brukowe — dla wielbicieli tradycji

Postarzane kostki brukowe, czy te o kształcie zaprojektowanym tak, aby można było je układać w fantazyjne wzory, takie jak spirale czy fale, sprawdzą się w otoczeniu obiektów o bardziej klasycznej formie, na przykład przy obiektach historycznych czy domach stylizowanych na dworki. Znajdą też zastosowanie w ogrodach w stylu romantycznym czy rustykalnym. Dzięki swojej niedoskonałej strukturze wspaniale komponują się z bujną roślinnością i dodają przestrzeni klasycznej elegancji. Obecnie na rynku dostępne są eleganckie kostki brukowe nie tylko w odcieniach szarości, ale też w naturalnie wyglądających odcieniach beżu, żółci, czy czerwieni, imitujących nawierzchnię kamienną.

Similar Posts