Porady

Jak dobrać rolety do wnętrza w stylu minimalistycznym?

Jak dobrać rolety do wnętrza w stylu minimalistycznym?

Skandynawski styl minimalistyczny jest jednym z najpopularniejszych wśród wnętrzarskich trendów. Jednocześnie rolety materiałowe to jeden ze sprawdzonych sposobów na zacienienie pomieszczeń w upalne dni oraz odrobina prywatności we własnych czterech ścianach. Jakie rolety okienne dobrać do mieszkania urządzonego w minimalistycznym stylu?

Rolety wewnętrzne to najprostszy sposób na zapewnienie sobie prywatności we własnym lokum. Najczęstszym wyborem jest roleta materiałowa, która jest łatwa w montażu, a jednocześnie skuteczna. Jak pogodzić minimalistyczny styl wystroju wnętrza z doborem rolet materiałowych?

Jak pogodzić rolety materiałowe z minimalistycznym wystrojem?

Wbrew pozorom rolety okienne wewnętrzne nie muszą kłócić się z minimalistycznym wystrojem wnętrza. Jak wiadomo skandynawskie trendy wnętrzarskie zakładają ograniczenie do minimum wszelkiego rodzaju ozdób oraz elementów dekoracyjnych. Dotyczy to również wszelkich ozdobników na poduszkach, kocach, meblach czy w przypadku rolet materiałowych. Dlatego jeżeli mamy już mieszkaniu bądź domu urządzone w minimalistycznym stylu, wystarczy wybrać rolety materiałowe, które nie będą miały zbędnych wzorów.

Warto też pamiętać o tym, że wystrój minimalistyczny dotyczy nie tylko tego, żeby meble i elementy wystroju były pozbawione dodatków, ale jednocześnie powinny być funkcjonalne. Dotyczy to także tego, jakie rolety wewnętrzne materiałowe wybierzemy. Wiadomo, że ich podstawowym zadaniem jest ograniczenie ilości promieni słonecznych, które wpadają do pomieszczenia. Przed nadmiernym nasłonecznieniem najlepiej chronią rolety materiałowe produkowane w jednolitym kolorze. Zatem wybierając minimalistyczne rolety materiałowe wolnowiszące, nie tylko stworzymy spójną kompozycję dekoracyjną, lecz także rozwiążemy problem zbyt dużej ilości naturalnego światła.

Latem mocne działanie słońca może wydatnie podwyższyć temperaturę w mieszkaniu. Tymczasem rolety wewnętrzne mogą doprowadzić do niemal całkowitego zaciemnienia pokoju. Na stronie https://familyrollo.pl/rolety/rolety-materialowe znajdziesz rolety, które skutecznie zadbają o odpowiednie nasłonecznie wnętrza.

Rolety materiałowe – jaki kolor do minimalistycznego wnętrza?

Rolety materiałowe bezinwazyjne w kompozycji z minimalistycznym wnętrzem powinny być dopasowane również pod względem kolorystycznym. Materiał rolety można co prawda dobrać swobodnie, w zależności od tego, jak bardzo chcemy chronić wnętrze przed promieniami słonecznymi, jednak w przypadku kolorów warto postawić na rozwiązanie funkcjonalne, które zapewni harmonię i będzie doskonałym wyborem dopasowanym także do indywidualnych potrzeb. Rolety wewnętrzne materiałowe dostępne są różnych kolorach, jednak żeby pogodzić je z minimalistycznym wnętrzem, postawimy na kolor materiału z rodziny pasteli. Wystarczy wejść na stronę https://familyrollo.pl/blog/jak-wymienic-material-w-rolecie  i wybrać model pasujący do wnętrza. Jak wiadomo, skandynawski styl to bardzo dużo bieli oraz pastele właśnie. Nienachalne barwy świetnie komponują się z bielą ściany czy sufitu.

Pod względem kolorystycznym, roletę materiałową można dopasować także do konkretnego pomieszczenia. Dla przykładu w kuchni warto postawić na jakiś żywy, chociaż niezbyt intensywny kolor. Z racji faktu, że jest to miejsce, w którym się gotuje, lepiej unikać białych rolet. Idealne rozwiązanie to beż albo pastelowa żółć. W sypialni z kolei można postawić na ciemniejsze osłony, jak np. niebieski bądź bladoróżowy. Kolory te nie tylko dobrze pasują do przytulnego domu, lecz także sprzyjają wyciszeniu i relaksowi.

Similar Posts