Porady

Efektowne aranżacje łazienki z prysznicem

Efektowne aranżacje łazienki z prysznicem

Łazienka to często wizytówka naszego mieszkania. Nic dziwnego, że tak dużą wagę przywiązujemy do jej aranżacji. Współczesne łazienki wyróżniają się niezwykle efektownym designem i spójną, harmonijną estetyką. To najczęściej niezwykle eleganckie pokoje kąpielowe, w których funkcjonalność łączy się z atrakcyjnym wyglądem. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki może być kabina prysznicowa. Masz tutaj ogromne pole działania, ponieważ producenci oferują naprawdę wiele oryginalnych i nowoczesnych rozwiązań. Oprócz tradycyjnych kabin prysznicowych możesz zdecydować się na samodzielną budowę prysznica pomiędzy trzema ścianami, gdzie szklana ścianka prysznicowa z drzwiami będzie efektownym wejściem do strefy kąpieli.

Drzwi do kabiny prysznicowej 80 lub 120

Ścianka prysznicowa z drzwiami to bardzo ciekawa alternatywa dla klasycznych kabin prysznicowych. Nowoczesne drzwi prysznicowe mogą być wykorzystane do zabudowy klasycznego brodzika, ale również kabin prysznicowych z odpływem liniowym na poziomie podłogi. Najważniejszym parametrem do uwzględnienia podczas wybierania drzwi do prysznica jest oczywiście jego wielkość. Wysokość nie jest tu jednak tak ważna, jak szerokość, chyba że montujesz prysznic w niestandardowym pomieszczeniu o niższym suficie lub ukośnych ścianach. Najczęściej drzwi do prysznica dopasowuje się w taki sposób, aby zajmowały one całą przednią ścianę kabiny. To zdecydowanie ułatwia wchodzenie pod natrysk, ale wymaga też odpowiedniej przestrzeni. Możesz zdecydować się na drzwi do kabiny prysznicowej 90 lub 80, lub dużo większe – 120 czy 130 cm.

Ścianka prysznicowa z drzwiami przesuwnymi

Możesz się również zdecydować na drzwi prysznicowe przesuwne lub składane. Warto wziąć pod uwagę, jakim miejscem dysponujesz i dostosować sposób otwierania drzwi do dostępnej przestrzeni. Drzwi prysznicowe składane stosuje się w małych łazienkach. Tego typu konstrukcja jest bardzo funkcjonalna, wygodna w użytkowaniu i nie zajmuje dużo miejsca. Możesz się również zdecydować na drzwi prysznicowe przesuwane, które doskonale sprawdzą się na małych przestrzeniach. To doskonała alternatywa dla klasycznych drzwi uchylnych wyposażonych w zawiasy, które podczas otwierania potrzebują stosunkowo dużo przestrzeni.

Z czego produkowane są drzwi do prysznica?

Drzwi do prysznica produkowane są najczęściej z hartowanego szkła lub wytrzymałego poliwęglanu. Szklane drzwi lepiej znoszą zmiany temperatury, są trudne do zarysowania oraz bardzo trwałe. Poliwęglan również jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale ma nieco większą podatność na zarysowania. Drzwi prysznicowe powinny być pokryte specjalną powłoką hydrofobową, co znacznie ułatwia ich czyszczenie. Wybierając drzwi prysznicowe, musisz wziąć pod uwagę wiele różnych czynników – przede wszystkim wielkość i styl łazienki oraz rodzaj kabiny prysznicowej. Firmy oferują niezwykle szeroki asortyment efektownych i funkcjonalnych propozycji, które pozwolą Ci znaleźć idealne rozwiązanie do Twojej łazienki.

Similar Posts