Dom i Ogród

Stare nowe kafle, czyli moda na rustykalne piece

Stare nowe kafle, czyli moda na rustykalne piece

Piece kaflowe nadal są często jedynym źródłem ciepła w starych wiejskich chatach. Niepowtarzalny klimat, który towarzyszy sielskiej nostalgii możemy przenieść do nowoczesnych wnętrz współczesnych domów. Zobacz, dlaczego warto postawić na nowe kafle.

Każdy, kto marzy o wyprowadzce na wieś, czy chociażby zakupie rekreacyjnej działki, jednak z wielu powodów buduje dom w mieście lub w niedalekiej jego odległości, zastanawia się nad montażem kuchni lub pieca kaflowego jako dekoracji i źródła ciepła. 

Piec kaflowy w nowoczesnym wnętrzu 

Kiedyś piec kaflowy stał w każdym pomieszczeniu, trzeba było rozpalać i utrzymywać ogień we wszystkich paleniskach, by zimą mieć komfortowe warunki. Dziś piece kaflowe to zupełnie inna technologia. Mają podobną funkcję do kominków, jednak w przeciwieństwie do nich magazynują ciepło. Długo po wygaśnięciu ognia ogrzewają powietrze w pomieszczeniach. Zastosowanie kafli oraz wyłożenie komory specjalnymi materiałami akumulujący ciepło pozwala na dłuższą ekspozycję ciepła. 

Niewątpliwą zaletą pieców kaflowych jest połączenie ich rustykalnego designu z nowoczesnymi funkcjonalnościami. Obecnie możemy znaleźć na rynku piece ze szklanymi drzwiczkami, dzięki czemu zachowujemy także klimat kominka i widok palącego się ognia.  Piece są także wyposażone w materiał akumulujący ciepło Acumotte, który dodatkowo podwyższa temperaturę w palenisku i pozwala dłużej ją utrzymać. Dopalanie cząstek natomiast następuje dzięki systemowi dwóch deflektorów, które wydłużają drogę spalin. Proces ten podnosi również efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze wykorzystanie energii, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery. 

Sprawdź ofertę pieców w sklepie https://kratki.com/pl/ogrzewanie-domu/piece/piece-kaflowe!

Piec kaflowy a ekologia 

Oszczędności, wygoda i świadomość ekologiczna coraz częściej wygrywają z dawnymi rozwiązaniami. Szukamy systemów ogrzewania, które nie będą emitowały spalin. Czy można zatem pogodzić design rustykalnych pieców kaflowych i ekologię? Choć niektórym wydaje się, że piec może pozostać już tylko dekoracyjnym elementem wnętrza, to warto rozważyć jego zakup. Otóż system ogrzewania drewnem może być świetnym uzupełnieniem ogrzewania elektrycznego, zasilanego fotowoltaiką czy pompą ciepła. Zastosowanie różnych systemów i hybrydowe ogrzewanie to bezpieczeństwo.  W dobie dość trudnych i niepewnych czasów posiadanie pieca kaflowego daje nam komfort bycia niezależnym od dostawcy prądu.

Similar Posts