Porady

Ile kosztuje bungalow i jakie zalety ma to rozwiązanie?

Ile kosztuje bungalow i jakie zalety ma to rozwiązanie?

Estetyczne domy parterowe typu bungalow zwracają uwagę, a ich zalety przyciągają inwestorów. Coraz częściej mówi się o tym, że bungalow jest korzystniejszą alternatywą domu piętrowego. Podajemy przybliżone koszty budowy bungalowu i przedstawiamy zalety tego rozwiązania.

Bungalow jako tańsza alternatywa dla tradycyjnego budownictwa

W zdecydowanej większości budowa bungalowu jest tańsza od budowy tradycyjnego domu piętrowego. Wynika to między innymi z mniejszej powierzchni, a także łagodniejszych wymagań konstrukcyjnych. Dzięki temu bungalowy powstają szybciej, a podczas procesu budowy rzadziej występują niespodzianki wymagające zwiększenia nakładów finansowych.

Gotowy projekt domu typu bungalow kosztuje od 2 do 5 tys. zł, a koszt budowy sięga średnio od 150 do 300 tys. zł, przy czym do tej kwoty należy doliczyć koszty aranżacji. Na tej podstawie łatwo wyliczyć, że budowa małego bungalowu generuje stosunkowo niewielkie koszty, zwłaszcza gdy do kwestii aranżacyjnych podejdziemy minimalistycznie, decydując się wyłącznie na zakup elementów niezbędnych do zamieszkania.

Zalety bungalowów

Nawet najprostsze projekty domów typu bungalow przyciągają uwagę swoją estetyką i funkcjonalnością. Świetnie komponują się z ogrodem, są słoneczne i bezpieczne dla małych dzieci. W bungalowie nie ma schodów, które dla małych dzieci stanowią duże zagrożenie. O parterowym budynku warto pomyśleć także w perspektywie jesieni życia. Osoby starsze również docenią wygodę i bezpieczeństwo, jakie daje dobrze zaprojektowana przestrzeń bez pięter. Warto wspomnieć również o łatwym dostępie do ogrodu oraz możliwości cieszenia się przestronną werandą. Nic dziwnego, że bungalowy cieszą się ogromnym uznaniem wśród osób, które chcą mieszkać blisko natury.

Niższe koszty budowy i krótszy termin realizacji to kolejne zalety budownictwa parterowego. Co więcej, dobry projekt zapewni maksymalny komfort w codziennym życiu. Bungalow może być zbudowany na bazie prostokąta, litery T lub L. Może również posiadać małe poddasze w formie dodatkowego miejsca do przechowywania.

Więcej informacji na temat bungalowów znajdziesz tutaj: https://elementarzprojektanta.pl/za-co-kochamy-bungalowy-projekty-domow-parterowych-coraz-bardziej-popularne-wsrod-inwestorow/.

Kiedy zakup lub budowa bungalowu nie jest najlepszym pomysłem?

Bungalow może nie być najkorzystniejszym rozwiązaniem w przypadku, gdy działkę budowlaną otaczają wysokie budynki. Wtedy parterowy dom z dużymi oknami nie zapewni nam wystarczającej prywatności, a bloki będą dodatkowo przesłaniać światło. Niektórzy zwracają również uwagę na kwestie bezpieczeństwa — parterowy domek sprawia wrażenie dostępnego dla złodziei. Tę kwestię można rozwiązać za pomocą nowoczesnych zabezpieczeń, po które sięga większość właścicieli domów jednorodzinnych, niezależnie od ich rodzaju. Faktem jest natomiast, że na wybór projektu domu warto poświęcić trochę czasu, by efekt nie tylko mieścił się w budżecie, ale również spełniał indywidualne oczekiwania.

Similar Posts