Porady

Zabezpieczamy drewniany taras z Osmo

Taras – doceniamy go szczególnie, kiedy latem możemy delektować się pyszna kawą, przebywając na nim. Świeże powietrze, zieleń dookoła i ciepły drewniany taras. Czy może być coś piękniejszego? Ale jeśli chcemy cieszyć się nim jak najdłużej, musimy pamiętać o jego właściwym zabezpieczeniu. 

 

Wielu z nas niecierpliwie czeka na wiosenny powiew świeżości, by potem ogrzać się w promieniach gorącego i słonecznego lata. Wtedy właśnie jest ten wymarzony moment, gdy bez przeszkód możemy wypocząć na swoim tarasie, popijając aromatyczna kawę.  Jedyne, co może nam zepsuć tę wyjątkową chwilę, jest… widok tarasu, który nie został odpowiednio zabezpieczony na sezon zimowy. A warunki atmosferyczne mocno odbiły na nim swoje piętno. Na szczęście jeszcze mamy czas, by temu zapobiec. Z ratunkiem przychodzą wytrzymałe oleje do tarasów od Osmo, specjalnie opracowane do zabezpieczenia desek tarasowych przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi.

Osmo - JAKOŚĆ OPARTA NA DOŚWIADCZENIU

Olej do tarasów – na ratunek drewnu

Olej Tarasowy od Osmo jest jak chroni drewno od wewnątrz, dodatkowo poprawiając nasz nastrój, który z pewnością się polepsza,  gdy możemy cieszyć się urokiem tarasu przez długi czas.

Ochrona drewna – na czym polega?

Ochrona drewna z Osmo polega przede wszystkim na skutecznym i długotrwałym zabezpieczeniu. Wszystkie impregnaty Osmo (olejowoski, oleje, lazury) do pokrycia drewna od zewnątrz są naturalne, zostały opracowane na bazie ekologicznych roślinnych olejów. Zważając na fakt, że drewno to materiał stworzony z natury, najlepiej mu będzie w rodzimym towarzystwie. Dzięki impregnatom Osmo surowiec może swobodnie pracować i oddychać, redukując kurczenie się oraz pęcznienie. Powłoki bazują na składnikach takich jak woski i oleje, dzięki czemu nie pękają, nie odpryskują ani nie łuszczą się. Oleje do tarasów wygładzą przestrzeń drewna, zapewnią pielęgnację i zabezpieczą przed wnikaniem brudu i wody do wewnątrz. Powłoki od firmy Osmo są doskonale dopasowane do każdego gatunku drewna, więc bez problemu zachowają, odnowią lub wyrównają naturalny kolor drewnianych desek tarasowych.

Osmo – naturalnie do drewna

Osmo to produkty do ochrony, barwienia i pielęgnacji drewna bazujące na naturalnych olejach i woskach pochodzenia organicznego (np. wosk twardy, olej pielęgnacyjny). Zastosowanie do powierzchni drewnianych na zewnątrz i wewnątrz (podłogi, schody, meble, drzwi, blaty kuchenne, tarasy, domy drewniane, podbitki, płoty, fasady, galanteria ogrodowa itp. ).

W każdej z tych grup wyróżniamy:

  1. oleje bezbarwne,
  2. lazurowe (widoczne usłojenie drewna) oraz
  3. kryjące (efekt farby),

Marka ceniona jest przez wykonawców oraz architektów za trwałość, wydajność i funkcjonalność, którą gwarantują bardzo wysokiej jakości surowce (np. olej lniany, sojowy i słonecznikowy oraz woski pochodzenia egzotycznego tj. Carnauba i Candelila). Do producentów i zakładów stolarskich przemawia powtarzalna wysoka jakość (brak reklamacji) i profesjonalny serwis. Produkty zastosowania zewnętrznego posiadają silną ochronę UV, co skutkuje trwałością powłok. Przy renowacji nie ma potrzeby szlifowania ponieważ olej się nie łuszczy.

Similar Posts