Porady

Nowoczesne systemy grzewcze, które pozwalają ograniczyć wydatki w sezonie zimowym

Nowoczesne systemy grzewcze, które pozwalają ograniczyć wydatki w sezonie zimowym

Sezon grzewczy to zmartwienie dla wielu właścicieli mieszkań i domów. Wydatki na ogrzewanie rosną w zastraszającym tempie, kupno opału jest problematyczne, a z komfortu termicznego nie chcemy i nie możemy rezygnować. To, co jednak jesteśmy w stanie zrobić, to wybór nowoczesnych systemów grzewczych. Za ich pomocą udaje się nie tylko uzyskać ciepłe wnętrza, ale i ograniczyć wydatki na ogrzewanie. Jakie urządzenia i rozwiązania proponują nam producenci?

Hybrydowe grzejniki elektryczne – oszczędne i funkcjonalne

Wśród najnowszych propozycji rynku urządzeń grzewczych znajdują się hybrydowe grzejniki elektryczne. Można je znaleźć w ofercie sklepu https://econovli.pl/. Ich zasada działania polega na wykorzystaniu najlepszych cech, które posiada ogrzewanie konwekcyjne oraz promienniki podczerwieni.

Elektryczne grzejniki hybrydowe są energooszczędne, ponieważ do pracy wykorzystują dwa moduły grzewcze. Jeden z nich działa na tej samej zasadzie, co ogrzewanie konwekcyjne. Jego zadaniem jest uzyskanie temperatury w domowych wnętrzach, którą ustawią na grzejniku domownicy. Z kolei za podtrzymywanie ciepła i równomierne jego rozprowadzanie odpowiada element występujący w promiennikach podczerwieni.

Dzięki takiej konstrukcji ogrzewanie odbywa się z użyciem minimalnej mocy. Można liczyć na efektywność, ale i ograniczone wykorzystanie energii elektrycznej, co przekłada się na pożądane oszczędności.

Hybrydowe grzejniki są przy tym bardzo intuicyjne i wygodne w codziennej obsłudze. Co więcej, cechuje je ogromna funkcjonalność. Można bowiem wybrać modele z dodatkowymi funkcjami, np. czujnikami otwartego okna czy nieobecności w pomieszczeniu. Ogólnie ich zasada działania polega na tym, że automatycznie obniżają temperaturę w pomieszczeniach, które pozostają nieużytkowane lub w których zostało otwarte okno. Dzięki temu przestrzenie te nie są zbędnie ogrzewane z maksymalną mocą. Gdy zaś domownicy do nich wracają, a okna zostają zamknięte, grzejniki szybko dogrzewają pomieszczenie do pierwotnie określonej temperatury.

Promienniki podczerwieni – efektywne i zdrowe ogrzewanie

Inną propozycją nowoczesnego i oszczędnego systemu grzewczego są promienniki podczerwieni. Działają dzięki wykorzystaniu zjawiska promieniowania podczerwonego. Wytworzone fale zostają pochłonięte przez ściany budynku oraz obiekty znajdujące się na wyposażeniu, w każdym pomieszczeniu, następnie zostają oddane w postaci ciepła.

Taki sposób działania oznacza efektywne ogrzewanie, brak różnic występujących w temperaturze mierzonej na różnych poziomach, a także wyeliminowanie unoszenia się drobinek kurzu wraz z powietrzem, ponieważ ciepło nie jest rozprowadzane w efekcie cyrkulacji powietrza.

Ten sposób ogrzewania jest bezpieczny i zdrowy dla domowników. Ponadto promienniki podczerwieni korzystają z energii elektrycznej tylko do momentu uzyskania określonej temperatury. Po tym czasie ciepło jest rozprowadzane równomiernie dzięki promieniowaniu, co oznacza niemałe oszczędności.

Sezon zimowy dla każdego z nas jest kosztowny. Niewiele możemy poradzić na inflację i rosnące ceny za media, za to jesteśmy w stanie, korzystając z nowoczesnych systemów grzewczych, zaoszczędzić i nie nadwyrężać domowego budżetu.

Similar Posts