Porady

Atrapa kominka – dlaczego to dobry pomysł?

Atrapa kominka – dlaczego to dobry pomysł?

Nie w każdym domu można pozwolić sobie na zamontowanie prawdziwego kominka. To niezwykle elegancki element wystroju, który tworzy przytulną atmosferę podczas długich, zimowych wieczorów. Co zrobić, kiedy kominek jest Twoim marzeniem, ale nie możesz go u siebie mieć? 

Atrapa kominka zalety posiadania

Umiejętne wkomponowanie atrapy kominka we wnętrze domu ociepla wnętrze i nadaje mu stylu. Od Ciebie zależy, jak zaprojektujesz wygląd sztucznego kominka, jednak to rozwiązanie w każdym wypadku ma mnóstwo zalet: 

– Atrapa kominka jest bezpieczna i nie wymaga dodatkowej ostrożności w postaci przeglądów i zabezpieczeń.

– W przeciwieństwie do prawdziwego kominka, atrapy nie trzeba dokładnie czyścić.

– Sztuczny kominek jest znacznie tańszy niż prawdziwy.

– Atrapę kominka z łatwością możesz wymienić, gdy Ci się znudzi. Portale kominkowe zasadniczo nie mają wad, poza tą, że nie dają prawdziwego ciepła i jedynie wyglądem przypominają prawdziwy kominek. 

Atrapa kominka aranżacje

Producenci akcesoriów do domu odpowiadają na potrzeby nawet najbardziej wymagających konsumentów. Sztuczny kominek może być wykonany z różnych materiałów. Do popularnych należą: 

– Atrapy drewniane, piękne i ponadczasowe. Można je pomalować farbą na modną biel lub wyeksponować naturalny kolor drewna.

– Atrapy gipsowe, które wyglądają imponująco, są jednak mało odporne na uszkodzenia.

– Atrapy z kamienia. Szerokie pole do popisu i możliwość połączenia oryginalności z luksusem. To jedne z najdroższych rozwiązań. 

Portal kominkowy będzie świetną ozdobą salonu, ale to nie jedyne miejsce, gdzie można go umieścić. Drewniana imitacja kominka uświetni każdą sypialnię. Należy być ostrożnym, ponieważ gustowny kominek w sypialni może grozić podwójną niechęcią do wstawania z łóżka i szykowania się do pracy. 

Atrapy kominka ceny

Cena kominkowej atrapy zależna jest od materiału jej wykonania oraz sposobu, w jaki chcemy ją zaaranżować w mieszkaniu. Przeciętny koszt gotowej atrapy zaczyna się od 200 zł, a kończy na blisko 2000 zł. Można również kupić gotowe modele sztucznych kominków lub zrobić je samemu w domu. Drugie rozwiązanie polecane jest osobom z zacięciem artystyczno-budowlanym, ponieważ w przeciwnym razie staranie się o zrobienie stylowego elementu wystroju może skończyć się stratą czasu, poszarpanymi nerwami i straconymi pieniędzmi. Chętni mogą skorzystać z filmików instruktażowych dostępnych na YouTubie, ponieważ wiele osób chętnie dzieli się swoimi pomysłami na aranżację atrapy kominka. 

Jedyne ograniczenia w urządzaniu domu stanowi wyobraźnia, ponieważ niemal każdy rodzaj przedmiotów do domu dostępny jest również w korzystnych cenach

Similar Posts