Porady

Balkon – najlepsze inspiracje!

Balkon – najlepsze inspiracje!

Balkon w okresie wiosenno-letnim zamienia się w idealne miejsce do spędzania ciepłych wieczorów, zwłaszcza w blokach mieszkalnych, gdzie nie ma możliwości spędzenia popołudnia w ogrodzie. Pięknie urządzony balkon pełen kwiatów cieszy oczy, a wygodne leżaki umożliwiają relaks. Poznaj kilka pomysłów, które zainspirują Cię do zrobienia balkonu marzeń! 

Mały balkon jak go urządzić?

Posiadając mieszkanie w bloku, zwykle nie jest się właścicielem wielkiego balkonu. Na szczęście wielką radość sprawić może też niewielki metraż, który za sprawą dobrego pomysłu ma szansę zamienić się w przytulne miejsce: 

– Na małych balkonach, zamiast stojących kwiatów doniczkowych warto wybrać te na balustradę.

– Najlepsze meble będą te składane, które nie będą zajmowały miejsca bez potrzeby.

– Jasne kolory na balkonie optycznie go powiększą.

– Zadbaj, by Twój niewielki balkon nie był składowiskiem rupieci. Po porządkach możesz być zaskoczony, że jest tam więcej miejsca, niż sądziłeś. 

Najlepsze pomysły na urządzenie balkonu

Dostępne jest wiele rozwiązań dla osób, które nie planują generalnych remontów w swoim domu. Kiedy nie masz czasu lub pieniędzy na remont balkonu, skorzystaj z kilku rozwiązań, które zamienią stare miejsce w pomieszczenie, w którym chętnie będziesz pić popołudniową herbatę: 

– Zrób porządek. Brzmi strasznie, ale zastanów się, czy na pewno potrzebujesz tych wszystkich rupieci nagromadzonych na balkonie przez zimę. Jeżeli na coś nie ma miejsca w mieszkaniu, najpewniej w ogóle z tego nie korzystasz.

– Wyczyść ściany, barierki i podłogi. Czyste miejsce to ładne miejsce.

– Przenieś kilka kwiatów z domu na balkon. Możesz dodatkowo kupić specjalne kwiaty w doniczkach, do powieszenia na balkonową barierkę.

– Jeśli nie masz żadnego krzesła na balkonie, to postaraj się o jakiś stary fotel lub ławkę. Nakryte kocami i poduszkami, które można dostać za niewielkie pieniądze, stare meble nabiorą uroku, a Ty będziesz cieszyć się wygodą.

– Mieszkańcy bloków docenią piękny materiał zawieszony nad barierką, który zasłoni właścicieli mieszkania przed słońcem i oczami sąsiadów niczym luksusowy baldachim. Zamiast zwiewnej, materiałowej płachty możesz wybrać wysoki parawan z drewna lub jego dobrej imitacji. 

Zgodnie z zasadą, nie wszystko najlepsze, co jest drogie i nie wszystko złe, co jest tanie, poświęć chwilę czasu na zastanowienie się nad wyglądem swojego wymarzonego balkonu. W dobie internetu i zakupów online, z pewnością świetnie urządzisz to pomieszczenie za niewielkie pieniądze.

Similar Posts