Dom i Ogród

Blisko, bliżej natury

Blisko, bliżej natury

Zanieczyszczenie środowiska spowodowane przemysłem jest obecnie tak duże, że ludzie starają się uciec od stosowania przedmiotów z tworzyw sztucznych, które najczęściej mają słabą jakość i szybko tracą swój estetyczny wygląd. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak w prosty sposób odmienić swój ogród, by stał się oazą najczystszej natury — bez odrobiny plastiku i betonu!

Doceń możliwości drewna i wikliny

Własny ogród to prawdziwe pole do popisu dla miłośników kwiatów i roślin. Przyznajcie sami, że jest coś fascynującego w pielęgnowaniu i projektowaniu własnego kawałka ziemi. Aranżacja ogrodu to jednak nie same rośliny, ale również ogrodzenie, ścieżki, czy płotki oddzielające rabaty. Warto pomyśleć nad całkowitą zamianą betonu i plastiku w ogrodzie na drewno i wiklinę.

Odpowiednio zaimpregnowana wiklina jest odporna na działanie pogody, dzięki czemu wygląda pięknie przez cały rok! Wiklinowe płoty oddzielające rabaty przepięknie komponują się z feerią barw roślin. Oczu nie można oderwać!

Równie pięknie prezentują się płotki na rabaty o różnych kształtach. W ten sposób można stworzyć wspaniały, oryginalny akcent w samym środku ogrodu. Drewniany płotek z łatwością dopasuje się kształtem do Twoich ukochanych roślin ogrodowych, eksponując je i podkreślając ich piękno.

Szczegóły mają znaczenie

Urządzając swój idealny ogród możesz być całkowicie eko, dbając jednocześnie o środowisko i o swój komfort. Drewniane płotki i ścieżki ogrodowe nie zawierają plastiku, a do ich impregnowania nie użyto środków zawierających chrom.

Warto również wspomnieć o tym, że dostępne ekologiczne rozwiązania zakładają łatwy montaż i demontaż. Dzięki temu raz zakupiony płotek na rabaty można wykorzystać wielokrotnie, na różne sposoby — w zależności od koncepcji. Ozdoby i płotki wykonane z tworzyw sztucznych z reguły nie dają nam takich możliwości. Plastikowe przedmioty z założenia są tanie i jednorazowe, by zachęcić nas do ciągłego kupowania nowych.

Miłośnicy natury ucieszą się także z faktu, że drewniane ścieżki ogrodowe nie uszkadzają rosnących w pobliżu roślin, a do tego także są bajecznie proste w montażu.

Ogród marzeń na wyciągnięcie ręki

Według wielu badań w miejscach, w których znajdują się wyłącznie przedmioty z tworzyw naturalnych, czujemy się zdecydowanie lepiej. Warto więc zadbać o to, by nie psuć ogrodu sztucznymi elementami. Niech to będzie Twój ogród marzeń, który przeniesie Cię w czasie lub w odległe zakątki świata.

Nam ścieżki ogrodowe z twardego drewna — modrzewia — kojarzą się z ogrodami japońskimi, gdzie drewno stanowi istotny element całej aranżacji. Wiele osób twierdzi również, że zastosowanie wikliny i drewna w ogrodzie to powrót do dawnych czasów. Czasami trudno uwierzyć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było plastiku. Świat wyglądał wtedy dużo lepiej!

Przemyślana aranżacja ogrodu z użyciem ponadczasowych elementów z drewna czy wikliny to odtworzenie obrazów z dzieciństwa i beztroskich zabaw w ogrodzie dziadków. To rozwiązanie dobre dla naszego zdrowia, środowiska i… samopoczucia.

Similar Posts