Dom i Ogród

Małe meble o dużych możliwościach, czyli półki wiszące na ścianę

Małe meble o dużych możliwościach, czyli półki wiszące na ścianę

Każdy wie, że aranżacja mieszkania wymaga wyczucia estetyki oraz znajomości najnowszych trendów wnętrzarskich. Z tego względu urządzanie salonu nie należy do najłatwiejszych zadań, a w szczególności, kiedy do dyspozycji mamy mało miejsca.

Na szczęście istnieją rozwiązania, które mogą być zastosowane w małych pomieszczeniach i pomogą wykorzystać dostępne miejsce w każdym calu. Są to właśnie półki na ścianę, czyli niepozorne meble, kryjące w sobie olbrzymi potencjał. Umożliwiają one wykorzystanie potencjału, jaki kryją niewykorzystywane jako miejsce do przechowywania ściany. Są również bardzo efektowną dekoracją.

Jak wykorzystać półki wiszące do salonu?

Rozpoczynając poszukiwania półek do salonu, należy najpierw przemyśleć dokładnie aranżację oraz zastanowić się, jak chcemy wykorzystać nasz nowy zakup. Szeroka gama możliwości sprawia, że często nie wiadomo co wybrać. Półki wiszące najlepiej jest wykorzystać jako podstawę do wyeksponowania różnorodnych dekoracji. Mogą prezentować porcelanowe figurki, ramki na zdjęcia, świeczniki oraz różnego rodzaju pamiątki z wakacji. Można także ustawić na nich pudełeczka do przechowywania różnorodnych drobiazgów.

Półki na ścianę można także zastosować jako kwietniki na rośliny. Bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie kiedy nie mamy miejsca na ustawienie roślin w małym salonie czy też pokoju.

Półka wisząca jako biblioteczka

Bardzo często spotykane rozwiązanie to książki ułożone na wiszących półkach. Taka mini biblioteczka wspaniale się prezentuje, a co więcej ułatwia korzystanie z literatury, ponieważ ta jest na wyciągnięcie ręki. Półka to mebel, który możemy zawiesić praktycznie wszędzie, gdzie nam się podoba, dzięki czemu bez problemu stworzymy własną biblioteczkę, która będzie wyeksponowana w najlepszym miejscu salonu. Należy jednak pamiętać, że większa ilość książek może troszkę ważyć. Dlatego warto wybierać półki, które będą bardzo solidne oraz takie, których zaczepy będą w stanie utrzymać większy ciężar.

Biblioteczka na wiszącej półce to również dekoracja, która urozmaici wystrój naszego malutkiego mieszkania, nada mu charakteru oraz rozweseli różnorodną kolorystyką okładek.

Wiszące półki to meble bardzo proste, a zarazem niezwykle praktyczne. Można je powiesić w dowolnym miejscu naszego domu oraz ustawić na nich przeróżne przedmioty. Co więcej, poprzez zawieszenie kilku półek z łatwością stworzymy ciekawą aranżację, która zachwyci każdego gościa odwiedzającego nasze mieszkanie.

Similar Posts