Dom i Ogród

Jaki fotel wiszący wybrać do domu?

Jaki fotel wiszący wybrać do domu?

Fotele wiszące, choć kojarzone są głównie z meblami ogrodowymi, coraz częściej znajdują zastosowanie w modnych aranżacjach pomieszczeń. W sklepach odnaleźć można bardzo bogatą ofertę produktów z tej kategorii. Różnią się zarówno kształtem i sposobem montażu, jak i rodzajem materiału wykorzystanego do produkcji. Sposób wykonania wpływa na funkcjonalność mebla w różnych sytuacjach. Jak dobrać odpowiedni model do danego pomieszczenia?

Pokoje dziecięce

Dobór odpowiedniego podwieszanego fotela do pokoju dziecka może nieść za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim będzie uznany za wyjątkowo atrakcyjny. Siedzisko zawieszone nad powierzchnią podłogi wywołuje wrażenie podobne do korzystania z hamaka. Posiadanie takiego elementu wyposażenia z pewnością pobudzi dziecięcą wyobraźnię. Miękkie, wiszące siedzenie, w którym można się delikatnie huśtać lub bujać może stać się istotnym punktem wielu scenariuszy zabaw. W pokojach dzieci najlepiej sprawdzają się fotele wiszące typu kokon lub gniazdo, wykonane w całości z materiału. Ze względu na mniejsze obciążenie niż w przypadku modeli używanych przez dorosłych, znalezienie bezpiecznego miejsca do ich zamontowania nie jest trudne. Siedzisko składające się z miękkich elementów uchroni dzieci przed ewentualnymi urazami w czasie zabawy. Materiałowe modele łatwo jest utrzymać w czystości.

Salon i pokój dzienny

Oprócz wspaniałej atrakcji dla najmłodszych, fotele wiszące mogą stanowić również doskonałe elementy wyposażenia pomieszczeń użytkowanych przez dorosłych. Meble te uznawane są za wyjątkowo wygodne. W związku z tym, znajdują zastosowanie w strefach wypoczynku, w których domownicy relaksują się po pracy. Nie w każdym mieszkaniu możliwe jest bezpieczne zawieszenie mebla pod sufitem. Dobrym rozwiązaniem będą więc modele na stelażu. Możliwy jest zakup zarówno standardowych foteli pojedynczych, jak i siedzisk, w których zmieszczą się dwie osoby. Oprócz wygody, wiszące fotele gwarantują dopasowanie się do wielu modnych stylów wnętrzarskich. Egzemplarze wyplatane z naturalnych surowców, takich jak rattan, będą świetnym uzupełnieniem aranżacji boho lub skandynawskiej. Kolorowe materiałowe i plecione modele wkomponują się w pomieszczenia kolonialne. Fotele w stonowanych barwach znajdą zastosowanie w pomieszczeniach modernistycznych i minimalistycznych.

Fotele wiszące są przede wszystkim bardzo praktyczne i wygodne. Mnogość wzorów i rodzajów dostępnych na rynku sprawia, że każdy znajdzie idealny model do swojego mieszkania. Funkcjonalność i oryginalny wygląd sprawiają, że są to coraz chętniej wybierane meble.

Similar Posts