Wśród posiadaczy ogrodów i działek coraz większą popularnością cieszą się domki drewniane – ich wybór jest zaskakująco szeroki. Ponadto mogą one pełnić różne funkcje – m.in. relaksacyjne. Mogą też być wykorzystywane w roli przechowalni czy miejsca do majsterkowania.
Dodatkowa przestrzeń przydomowa
Właściciele ogrodów, tarasów i działek doceniają możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, wśród zieleni – wypoczynku z książką, zabaw z dzieckiem czy czworonożnym przyjacielem, a także wspólnego biesiadowania w gronie przyjaciół. Taka przestrzeń pozwala na wiele możliwości.
Aby w pełni je wykorzystać, trzeba regularnie dbać o ogród, a także wyposażyć go w niezbędne akcesoria oraz udogodnienia – jednym z nich są m.in. domki drewniane. Można zdecydować się na w pełni wyposażone domki letniskowe, praktyczne altany czy też domki metalowe – zależnie od potrzeb.
Domki drewniane – przykładowe zastosowanie
Domki są prostym i niedrogim sposobem, by zwiększyć zakres możliwości zielonej przestrzeni. Dzięki nim staje się ona znacznie bardziej funkcjonalna. Wiele zależy od potrzeb i kreatywności właściciela ogrodu czy działki. Domki drewniane Sodas pełnią następujące role:
– miejsce do relaksu na świeżym powietrzu,
– miejsce na wspólne grillowanie i biesiadowanie z rodziną oraz przyjaciółmi,
– składzik na sprzęty, akcesoria i narzędzia ogrodowe,
– składzik na zabawki dla dzieci,
– pracownia dla zwolenników majsterkowania,
– miejsce do przechowywania opału,
– miejsce do przechowywania sprzętu sportowego,
– miejsce do przechowywania mebli ogrodowych w sezonie zimowym,
– miejsce do przechowywania różnych innych rzeczy, np. opon do samochodu,
– miejsce do dziecięcych zabaw przy niekorzystnej pogodzie.
W zależności od swoich potrzeb można wybrać rodzaj domku, jego wielkość i materiał, z jakiego zostanie wykonany. Najpopularniejsze są domki drewniane – na przykład z drewna świerkowego, sosnowego czy dębowego – ale godną rozważenia alternatywą są także domki metalowe czy plastikowe. To jednak te wykonane z drewna mają największe walory estetyczne, co ma duże znaczenie w zadbanych i starannie zaaranżowanych ogrodach.
Domki drewniane letniskowe – jak wybrać konkretny model?
Poza tym domek drewniany można dowolnie skonfigurować, biorąc pod uwagę wielkość ogrodu lub działki oraz własne potrzeby. Może to być model z tarasem albo bez, jedno- lub dwuspadowy, kopertowy, z jednym pomieszczeniem lub kilkoma. Dobrej jakości domek musi mieć przede wszystkim solidną konstrukcję, ale nie powinien sprawiać problemów w montażu. Po przygotowaniu podłoża ukończenie prac powinno potrwać tylko kilka godzin.
Przede wszystkim trzeba kierować się jego głównym przeznaczeniem, ale nie bez znaczenia jest też jego dopasowanie do architektury ogrodowej. Drewno pozwala na największe możliwości wyboru – co do koloru, wykończenia, rozmiaru, formy. Poza tym domki drewniane można impregnować, dzięki czemu będą odporne na działanie warunków atmosferycznych i dłużej będą pełnić swoją rolę.