Porady

Ławy i stoliki do salonu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Ławy i stoliki do salonu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Salon uznawany jest za jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu lub mieszkaniu. Dlatego powinien być w odpowiedni sposób urządzony. Wśród niezbędnych elementów wyposażenia każdego salonu można wymienić stolik. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat jego wyboru i odpowiedniego dopasowania.

Ława czy stolik?

W obecnych czasach w sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele rodzajów mebli do salonu. Wśród nich można między innymi wymienić ławy oraz stoliki do tego pomieszczenia. Wybór pomiędzy nimi nie jest oczywisty, ponieważ ława i stolik różnią się pomiędzy sobą poszczególnymi parametrami. Ława to mebel o większych rozmiarach niż stolik. Dlatego bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku przyjmowania gości lub konieczności przechowywania na niej większej ilości przedmiotów. Natomiast stolik idealnie będzie pasować w przypadku mniejszych potrzeb.

Rozmiar ławy kawowej

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać ławę do salonu w najbardziej efektywny sposób. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Wśród nich wymienia się przede wszystkim rozmiar danego mebla, który powinien być w adekwatny sposób dopasowany do rozmiarów pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. W przypadku stosunkowo sporych salonów najlepszym wyborem będą atrakcyjne ławy, na których będzie można ustawić wiele niezbędnych przedmiotów. Natomiast w przypadku salonów o mniejszych rozmiarach warto zdecydować się na wybór klasycznego stolika kawowego. Będzie on najbardziej odpowiedni w tym przypadku.

Wysokość

Kolejnym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę podczas wyboru stolika i ławy do salonu, z całą pewnością jest ich wielkość. W obecnych czasach w sprzedaży dostępne są meble tego rodzaju w dość zróżnicowanych wariantach. Dzięki temu istnieje możliwość odpowiedniego dopasowania ich do swoich potrzeb oraz indywidualnych preferencji. Ława kawowa to mebel wyższy niż stolik kawowy. Jednak nie jest tak wysoki, jak tradycyjny stół. Natomiast stoliki kawowe są dość niskie i idealnie sprawdzą się jako mebel znajdujący się przy klasycznej sofie lub kanapie. Bez przeszkód będzie można na nim umieścić drobne przedmioty codziennego użytku, które powinny być pod ręką. Będzie to na przykład telefon lub pilot do telewizora.

Kształt stolika

Ławy i stoliki do salonu dostępne są również w sprzedaży w dość zróżnicowanych kształtach. Wśród nich wymienia się meble w kształcie kwadratu lub prostokąta. Jednak przez wiele osób chętnie wybierany jest również kształt okrągły, jeśli jest dobrze dopasowany do pozostałych elementów wystroju danego wnętrza. Kształt stolika powinien być również w odpowiedni sposób dobrany do kształtu sofy, przy której będzie się znajdował. Dzięki temu z łatwością będzie można z niego na co dzień korzystać. Kwadratowe stoliki są dość uniwersalne, dlatego będzie to doskonały wybór w wielu przypadkach. Natomiast ławy zazwyczaj są wybierane w wersji prostokątnej.

Materiał

Meble, które będą umieszczone w salonie, są produkowane z dość zróżnicowanych materiałów. Wśród nich największą popularnością cieszy się drewno, które jest tworzywem dość trwałym. Bez przeszkód będzie można korzystać z tego rodzaju mebla przez wiele długich lat bez utraty jego pierwotnych parametrów. Dodatkowo drewno niezwykle korzystnie się prezentuje wśród innych elementów wyposażenia, ponieważ charakteryzuje się klasyczną elegancją. Najczęściej ławy do salonu wykonywane są z tego materiału. Natomiast stoliki można również znaleźć w sprzedaży w wersji plastikowej lub metalowej. Wybór konkretnego materiału powinien być w bezpośredni sposób związany ze stylistyką danego pomieszczenia, dlatego warto wziąć ten aspekt pod uwagę. Dzięki temu na pewno uda się stworzyć spójne wnętrze, w którym przyjemnie i komfortowo będzie się spędzało wolny czas.

Dodatkowe elementy

Podczas zakupu najlepszego mebla do swojego salonu warto również zastanowić się nad wyborem pewnych dodatkowych elementów, które mogą usprawnić korzystanie z niego. Wśród nich można na przykład wymienić szuflady lub dodatkowe półki, które będą stanowiły dodatkowe miejsce do przechowywania w salonie. W sprzedaży można znaleźć zarówno ławy z dodatkowymi elementami, jak i stoliki wyposażone w funkcjonalne akcesoria.

Kolorystyka stolika do salonu

Kolejnym istotnym aspektem podczas wyboru stolika lub ławy do salonu jest również wybór odpowiedniej kolorystyki tego rodzaju mebli. W wielu przypadkach najlepiej sprawdzą się meble w uniwersalnych barwach. Wśród nich wymienia się klasyczną czerń lub tradycyjne drewno. Jednak w ostatnich latach bardzo popularny stał się również kolor biały, który jest chętnie wybierany do aranżacji nowoczesnych wnętrz. Kolorystyka mebli do salonu powinna być w odpowiedni sposób dopasowana do barw, które znajdują się w danym wnętrzu. Dzięki temu całe pomieszczenie będzie się charakteryzowało niezwykłą spójnością, co jest bardzo istotne.

Styl

Ława i stolik do salonu to meble, które mogą mieć dość zróżnicowaną stylistykę. Najlepszym pomysłem będzie odpowiednie ich dopasowanie do stylu całego wnętrza. W klasycznych wnętrzach najlepiej sprawdzą się eleganckie ławy oraz stoliki, które będą urzekały swoim niepowtarzalnym wyglądem. Natomiast w przypadku wnętrz minimalistycznych oraz industrialnych najlepszym wyborem będzie stolik lub ława o nowoczesnym charakterze.

Funkcjonalność

Podczas wyboru najlepszych mebli do salonu warto także zadbać o ich wyjątkowo wysoką funkcjonalność. Dzięki temu bez większych problemów będzie można umieścić na stoliku lub ławie wszystkie niezbędne przedmioty. Dodatkowo ława idealnie sprawdzi się również podczas przyjmowania gości, ponieważ będzie można na niej umieścić poczęstunek. Warto wziąć pod uwagę te niezwykle ważne aspekty podczas wyboru mebli do salonu.

Partnerem artykułu jest sklep Jumeble, oferujący szeroki wybór ław i stolików kawowych do salonu. 

Similar Posts