Porady

Zalety panelowych bram ogrodzeniowych

Zalety panelowych bram ogrodzeniowych

Każda działka musi zostać odpowiednio ogrodzona, aby zmniejszyć ryzyko wejścia na prywatną posesję osób niepożądanych. Inwestorzy stawiający na nowoczesne rozwiązania coraz chętniej decydują się na bramy ogrodzeniowe panelowe. Sprawdzą się praktycznie wszędzie ze względu na swoją uniwersalność, wysokie walory użytkowe i estetyczne. Montuje się je na posesjach zarówno prywatnych, jak również firmowych czy nawet na terenie użyteczności publicznej. Do wyboru są różne rodzaje bram ogrodzeniowych panelowych, dzięki czemu można z łatwością dopasować model do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto zastanowić się nad tym, dlaczego warto zdecydować się właśnie na bramę ogrodzeniową panelową.

Jakie mają bramy ogrodzeniowe panelowe zalety?

Bramy ogrodzeniowe panelowe mają wiele zalet, dlatego są coraz chętniej wybierane przez inwestorów. Jednym z plusów będzie wysoka wytrzymałość, co dotyczy szczególnie modeli wykonanych ze sztywnego i grubego drutu stalowego. Taka brama będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne, niepodatna na deformacje. Niezwykłą dużą wytrzymałością cechują się panele zgrzewane i ocynkowane, bardzo odporne na odkształcenia, nie luzujące się ani nie odpadające. Kolejną zaletą będzie antykorozyjność, wysoka odporność na działanie szeregu niesprzyjających czynników atmosferycznych. Wysokiej jakości panele zgrzewane z surowego drutu, ocynkowane ogniowo lub galwanicznie, malowane proszkowo, zachowają swoje wysokie walory użytkowe i estetyczne przez wiele lat. Bramy ogrodzeniowe panelowe są relatywnie lekkie, cechują się dużą przeziernością. Jeśli ktoś chce pokazać swój pięknie zaaranżowany ogród, nie ma potrzeby maskowania widoku całej działki, to brama panelowa będzie świetnym rozwiązaniem. Jest uniwersalna, pasuje praktycznie do wszystkiego. Odnajdzie się w przypadku architektury zarówno nowoczesnej, jak i klasycznej.

Dlaczego warto wybrać bramę ogrodzeniową panelową?

Montaż bramy ogrodzeniowej panelowej nie jest skomplikowany, wiele osób poradzi sobie z tym zadaniem na własną rękę. Można też powierzyć je doświadczonym profesjonalistom, co będzie dużą oszczędnością czasu i nie będzie trzeba się niepotrzebnie denerwować. Kupując bramę z montażem, nie należy martwić się wysokimi kosztami dodatkowymi. Bramę ogrodzeniową panelową można zamontować dosłownie wszędzie. Sprawdzi się na posesji prywatnej lub firmowej, na terenie przemysłowym, przy budynku użyteczności publicznej itd. Zwykłe, zabudowane bramy są ciężkie, ich masywność przytłacza. Z kolei ażurowa konstrukcja daje wrażenie lekkości, jest bardzo estetyczna, ma minimalistyczną budowę. Bogata gama kolorystyczna sprawia, że nie ma problemu z dopasowaniem jej do elewacji budynku. Można postawić na naturalną kolorystykę, dzięki czemu będzie się świetnie komponować z ogrodową roślinnością.

Podsumowując, najważniejszymi zaletami bram ogrodzeniowych panelowych są:

· Wytrzymałość,
· Antykorozyjność,
· Atrakcyjna cena,
· Łatwy montaż,
· Uniwersalność,
· Wysokie walory estetyczne,
· Szeroki wachlarz wyboru.

Jaką wybrać bramę ogrodzeniową panelową?

Najlepszy efekt można uzyskać, decydując się na zakup ogrodzenia w komplecie z bramą wjazdową, dzięki czemu całość będzie idealnie dopasowana stylistycznie. Nie trzeba martwić się o to, że coś nie będzie pasować, dzięki czemu montaż przebiegnie szybko i bezproblemowo. Oczywiście można też dokupić osobno gotową bramę lub zlecić jej wykonanie na zamówienie, zgodnie z indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Należy zdecydować o tym, w jaki ma być otwierana sposób: automatycznie czy ręcznie. Może być przesuwana lub dwuskrzydłowa. Przy wyborze bramy ogrodzeniowej panelowej zawsze powinno się mieć na uwadze walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne. Jeśli ma się ładnie prezentować, tworzyć spójną całość z ogrodzeniem i otoczeniem, to trzeba mieć na uwadze dominującą stylistykę i kolorystykę. Automatyczne bramy wjazdowe są bardzo komfortowe w użyciu, steruje się nimi zdalnie. Są też bezpieczniejsze, zmniejsza się ryzyko wejścia na posesję osób nieupoważnionych. Bramy otwierane ręcznie są tańsze i bezawaryjne, ale ciężkie i trzeba liczyć się z niższym komfortem użytkowania. Ciekawym rozwiązaniem jest brama przesuwna ze względu na oszczędność miejsca, wygodę użytkowania i wysoką estetykę. Najłatwiejsza w montażu będzie brama skrzydłowa, stosunkowo tania, o klasycznym wyglądzie, niestety zajmuje sporo miejsca.

Ile kosztuje brama ogrodzeniowa panelowa, od czego zależy cena?

Ceny bram wjazdowych panelowych są mocno zróżnicowane, wpływa na nie wiele czynników. Dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem odpowiedniego modelu do ogrodzenia. Bramy panelowe dwuskrzydłowe można kupić już za niewiele ponad 700 złotych. Ceny rosną wraz ze wzrostem wymiarów. Wyższa brama będzie oczywiście droższa. Taniej zapłaci się za bramę o standardowej wielkości, a wyższa cena dotyczy modeli na wymiar, czyli wykonywanych na zamówienie klienta, zgodnie z jego wytycznymi. Jeśli chce się zaoszczędzić pieniądze, to zaleca się wybrać gotową, niższą bramę z oferty sprzedawcy. Na cenę bramy wpływa też jej długość, to samo dotyczy grubości prętów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że grubość prętów wpływa na wytrzymałość całej konstrukcji. Nie należy wobec tego zbyt mocno oszczędzać w tej kwestii, bo solidna brama posłuży użytkownikom przez długi czas.

Na pręty o mniejszej średnicy można pozwolić sobie jedynie w przypadku paneli 3D, bo nie wpłynie to negatywnie na trwałość konstrukcji. Rozstawienie prętów także jest czynnikiem, od którego zależy cena bramy. Zasada jest tutaj prosta – im mniej będzie prętów, tym brama będzie tańsza ze względu na zużycie mniejszej ilości materiałów. Montaż bramy także wpływa na końcową cenę zakupu. Nie zawsze trzeba korzystać z usług fachowca, ale profesjonalny montaż jest dużą wygodą, gwarancją prawidłowego działania bramy. Kolejnym czynnikiem wpływającym cenę jest warstwa antykorozyjna.

Cynkowanie i malowanie proszkowo podnosi koszty, ale w praktyce będzie to oszczędność czasu i pieniędzy, bo nie będzie trzeba konserwować bramy ani wymieniać jej na skutek zardzewienia rdzę. Materiał, z którego została wykonana brama ma ogromny wpływ na jej cenę. Nowoczesne modele są stalowe i aluminiowe. Kolor także ma znaczenie, można nawet zlecić wykonanie paneli w odcieniu niestandardowym, co oczywiście podnosi koszt zakupu.

Partnerem artykułu jest sklepzogrodzeniami.pl, oferujący ogrodzenia panelowe. 

Similar Posts