Nieruchomości

Pierwsza Dzielnica: nowe apartamenty w Katowicach dla tych, którzy oczekują najwyższego komfortu

Pierwsza Dzielnica: nowe apartamenty w Katowicach dla tych, którzy oczekują najwyższego komfortu

Rynek mieszkaniowy w Katowicach oferuje dziś wiele bardzo interesujących inwestycji, które wpisują się w oczekiwania szerokiej grupy nabywców. Szczególnie ciekawym projektem realizowanym w stolicy Górnego Śląska jest Pierwsza Dzielnica. Za budowę kameralnego osiedla odpowiada znany na śląskim rynku deweloper, TDJ Estate. Inwestycja powstaje bez przeszkód i już wkrótce pierwsi nabywcy odbiorą klucze do swoich mieszkań. Zajrzeliśmy na plac budowy, aby sprawdzić, czym wyróżnia się to osiedle i kto będzie się tam czuć najlepiej. Jedno już możemy zdradzić: te nowe apartamenty w Katowicach powinny zainteresować osoby stawiające na bezkompromisowy komfort i wygodę codziennego życia.

Gdzie powstają nowe apartamenty w Katowicach?

Pierwsza Dzielnica to osiedle budowane przy ulicy Góreckiego, w pobliżu dzielnicy Koszutka – jednego z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych rejonów miasta. To obszar katowickiego śródmieścia, określany mianem Strefy Kultury. W bezpośrednim sąsiedztwie nowych apartamentów w Katowicach znajdują się obiekty-symbole miasta, czyli hala „Spodek” oraz budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. W okolicy działają również liczne kluby muzyczne, restauracje i inne obiekty kultury, co bez wątpienia ma decydujący wpływ na atrakcyjność tej części stolicy Górnego Śląska.

Jednak nie tylko to zdecydowało o wyborze takiej lokalizacji. Deweloper TDJ Estate od samego początku podkreślał, że najnowszy projekt mieszkaniowy w jego portfolio ma przede wszystkim odmienić oblicze katowickiego śródmieścia i wpisywać się w trend powrotu mieszkańców do centrum miasta. Po fali wyprowadzek na obrzeża i tereny podmiejskie (głównie w poszukiwaniu ciszy, lepszego powietrza i… niższych cen), szybko wraca moda na mieszkanie w centralnej lokalizacji. Nabywcy, i to w każdym wieku, doceniają ewidentne korzyści wynikające z takiego rozwiązania.

Nowe apartamenty w Katowicach, realizowane w ramach osiedla Pierwsza Dzielnica, będą jednym z motorów napędowych zmian w katowickim śródmieściu. Ta część miasta zyska bardzo atrakcyjne oblicze, co z pewnością wpłynie na jej dalszy rozwój. Warto przy tym zauważyć, że projekt osiedla jest ściśle osadzony w tradycji architektonicznej Górnego Śląska, dzięki czemu inwestycja płynnie wpisze się w zastaną zabudowę.

Mamy tutaj bardzo funkcjonalne połączenie śląskiego minimalizmu, solidności i prostoty z aktualnymi trendami w designie. Jest więc nowocześnie, ale nie patetycznie. Taki kierunek najwyraźniej bardzo przypadł do gustu inwestorom, ponieważ mieszkania sprzedają się bardzo dobrze, w czym także spora zasługa rozsądnie skalkulowanej ceny.

Szeroki wybór mieszkań

Osoby szukające nowego apartamentu w Katowicach, ale dysponujące ograniczoną kwotą, powinny zainteresować się ofertą mieszkań na osiedlu Pierwsza Dzielnica. Deweloper zadbał o to, aby zaoferować lokale o różnych metrażach, a co za tym idzie – cenach. Łącznie w ramach pierwszego etapu inwestycji planowane jest oddanie trzech 12-kondygnacyjnych budynków z 256 mieszkaniami. Standardowe lokale będą mieć powierzchnię od 28 do 95 metrów kwadratowych.

Najbardziej łakomym kąskiem dla inwestorów z pewnością będą penthousy, czyli największe apartamenty zlokalizowane na szczytowych kondygnacjach budynków, o powierzchniach od 102 do 231 metrów kwadratowych. Deweloper deklaruje, że te apartamenty zostaną wykonane w najwyższym standardzie, co powinno zadowolić nawet bardzo wymagających nabywców. Warto tutaj wspomnieć między innymi o przestronnych tarasach, z których będzie można podziwiać panoramę Katowic.

Komfortowe miejsce do życia

Największą zaletą osiedla Pierwsza Dzielnica jest fakt, iż zostało ono zaprojektowane z myślą o zapewnieniu mieszkańcom maksymalnego komfortu – również na czysto prozaicznym poziomie. Mieszkania będą bardzo wysokie (w zależności od kondygnacji będą mieć od 275 do 300 centymetrów) i wyposażone w nowoczesne instalacje zwiększające bezpieczeństwo oraz pozwalające obniżyć koszty eksploatacyjne.

Na terenie osiedla deweloper przewidział szereg udogodnień, które docenią zarówno rodziny z dziećmi, jak i seniorzy oraz single, zwłaszcza ci bardzo zapracowani. Uwagę warto zwrócić na strefę coworkingową, która jest świetną propozycją dla osób mogących pracować zdalnie lub chcących dokończyć jakiś ważny projekt po godzinach w komfortowych warunkach.

Do dyspozycji mieszkańców będzie pralnia, bawialnia oraz podziemny parking na blisko 300 samochodów. To również znacząco poprawi komunikację i bezpieczeństwo na osiedlu. W bezpośredniej okolicy osiedla znajdują się liczne sklepy, punkty usługowe, przystanki komunikacji publicznej, placówki oświatowe oraz tereny spacerowe i rekreacyjne.

Pierwsze nowe apartamenty w Katowicach na osiedlu Pierwsza Dzielnica zostaną oddane do użytku w III kwartale 2021 roku. Więcej informacji na temat tej wyjątkowej inwestycji można znaleźć na stronie internetowej www.pierwszadzielnica.pl.

Similar Posts