Nieruchomości

Hiszpańskie życie

Hiszpańskie życie

Jest wiele osób w Polsce, które oddałyby wszystko by móc wyjechać na stałe do ciepłych krajów takich jak Hiszpania. Wielu Polaków upodobało sobie Hiszpanie, ponieważ polubili tutejszą kulturę, jedzenie oraz ludność. Hiszpania to raj dla każdego, kto kocha morze, kto ma dość noszenia grubych kurtek zimą oraz dla tych, którzy uwielbiają nietypowe potrawy kulinarne, jak i nietypowe poczucie humoru tamtejszej ludności.

Ludność

Hiszpanie są społecznością bardzo otwartą, świadczy o tym chociażby otwartość z jaką witają emigrantów oraz w jaki sposób ich traktują (mam na myśli pomoc, jak i sympatie jaką darzą nowoprzybyłych mieszkańców ich miasta). Mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego nie należą do grupy ludzi bardzo przejętych swoją pracą, potocznie mówiąc – są bardzo wyluzowani, przykład? Każdego dnia, z reguły, pomiędzy godziną 14 a 16 robią sobie tzw. Siestę – okres przerwy w pracy, zazwyczaj wykorzystywany na drzemkę. Wielkim plusem dla nich jest kiedy ktoś rozmawia lub próbuje rozmawiać po hiszpańsku, wtedy traktują cię od razu jak swojego.

Cena życia

Ceny nieruchomości w Hiszpanii ostatnio mocno spadły. Wynajem mieszkania w dobrych warunkach to koszt ok. 480€ za miesiąc (mieszkanie 45m²). Jeśli ktoś chciałby w tym momencie kupić mieszkanie (do lekkiego remontu) w Costa Blanco na terenie zamkniętego osiedla, który posiada ochronę oraz osiedlowy basen musi liczyć się z kosztem rzędu 45 tysięcy € za 35m²/40m². Oczywiście mowa jest o mieszkaniu usytuowanym niedaleko morza. W Hiszpanii istnieje wiele biur nieruchomości, w których pracują Polacy gotowi pomóc każdemu kto zechce takową nieruchomość zakupić. Żeby przeżyć nie wystarczy nam mieć tylko mieszkanie. Istnieje wiele artykułów spożywczych, które są tańsze od ich polskich odpowiedników np.: za opakowanie 12 jajek rozmiar M przyjdzie nam zapłacić 1,19€ lub 0,39€ za półtora litrową butelkę wody w sklepie sieci Carrefour.

Praca

Pracy w Hiszpanii jest pod dostatkiem. Każdy emigrant znajdzie coś dla siebie. Dla Polaka, który dopiero co się wyprowadził z Polski do Hiszpanii będzie czekać mnóstwo miejsc pracy w sekcji hotelarsko-gastronomicznej. Osoba, która zna język hiszpański lub angielski w stopniu komunikatywnym może liczyć na pracę na stanowisku kelner/kelnerka, której zarobki wahają się od ok. 1000€ netto do 1300€. Oczywiście tą pensję można powiększyć poprzez napiwki. Hiszpania to typowy kraj turystyczny, w którym jednak te napiwki są o wiele większe niż w Polsce.

Similar Posts