Dom i Ogród

Karnisze pojedyncze – dlaczego warto się na nie zdecydować

Karnisze pojedyncze - dlaczego warto się na nie zdecydować

Karnisze pojedyncze pełnią zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Oznacza to, że przy pomocy karnisza pojedynczego, możliwe jest stworzenie idealnej dekoracji okiennej. Kiedy warto zdecydować się na karnisz pojedynczy, do jakich pomieszczeń pasuje i dlaczego jest wart zakupu? Podpowiadamy.

Karnisze pojedyncze – styl minimalistyczny i funkcjonalność

Karnisze służą do powieszania zasłon lub firan, a tym samym tworzenia pięknej i stylowej dekoracji okiennej. W sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć szeroki wybór karniszy i dopasować je do swoich pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Karnisze pojedyncze uznawane są za bardzo eleganckie i minimalistyczne. Tego typu dekoracja okienna ma zdecydowanie lżejszą konstrukcję niż karnisz podwójny. Właśnie dlatego sprawdza się on doskonale we wnętrzach minimalistycznych, loftowych i nowoczesnych. Karnisze pojedyncze zostały więc stworzone dla tych osób, którym zależy na ponadczasowym wzornictwie i funkcjonalnych rozwiązaniach. 

Dlaczego warto zdecydować się na karnisze pojedyncze?

Karnisze pojedyncze mają sporo zalet i dobrze sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach. Do najważniejszych cech karniszy pojedynczych można zakwalifikować następujące:

  • łatwość montażu i demontażu,
  • prostota i styl, 
  • można je łatwo utrzymać w czystości,
  • zwykle pojedyncze karnisze są tańsze od podwójnych,
  • świetnie prezentują się w większości mieszkań i domów,
  • pełnią funkcję praktyczną i ozdobną,
  • można na nich zawiesić firankę lub zasłonę i w ten sposób stworzyć piękną dekorację okienną. 

Warto dodać, że na karniszu pojedynczym możliwe jest powieszenie zarówno firan, jak i zasłon, jednak tylko i wyłącznie w celach aranżacyjnych. W jaki sposób należy to zrobić? Firanki można powiesić na żabkach, a do nich dobrać kółkowe zasłony. W takiej sytuacji nie będzie możliwe zasunięcie zasłon, jednak będą one pełniły funkcję dekoracyjną. Właśnie dlatego tego typu rozwiązanie świetnie sprawdzi się w salonie lub jadalni. Karnisz pojedynczy jest także doskonałym wyborem do sypialni, w której znajdują się już rolety okienne. W takiej sytuacji na karniszu można zawiesić zasłony zaciemniające lub dekoracyjne i zadbać o komfort snu oraz aranżację pomieszczenia. 

Do jakich pomieszczeń pasują karnisze pojedyncze?

Karnisze pojedyncze pasują przede wszystkich do wnętrz minimalistycznych, skandynawskich i nowoczesnych. W tego typu pomieszczeniach największe znaczenie ma uzyskanie przestrzeni, harmonii oraz porządku. Karnisze pojedyncze sprawdzą się tutaj idealnie, ponieważ nie zajmują dużo miejsca, są łatwie w utrzymaniu czystości, a także prezentują się bardzo stylowo i dekoracyjnie. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem we wnętrzach skandynawskich i minimalistycznych jest wieszanie karnisza pojedynczego nad oknem w ramach elementu ozdobnego. W ten sposób zasłona lub firana dopełnia całej dekoracji okiennej i sprawia, że wszystko prezentuje się spójnie, ale i atrakcyjnie pod względem wizualnym. Karnisze pojedyncze pasują przede wszystkim do salonu, jadalni i gabinetu, ale także mogą doskonale sprawdzić się w sypialniach. Warto zdecydować się na zakup karniszy wysokiej jakości, które tworzone są z dobrych materiałów, są trwałe i wytrzymałe. Tego typu dekoracja okienna będzie cieszyć oko przez długie lata. 

Similar Posts