Dom i Ogród

Cztery popularne rośliny, które warto mieć w swojej kolekcji

Cztery popularne rośliny, które warto mieć w swojej kolekcji

Wielu hodowców ma swoje ulubione rośliny, ale z pewnością trudno im będzie wymienić tę jedyną najbardziej ulubioną. Oto cztery rośliny, które warto mieć w swojej kolekcji. Są ładne, łatwe w hodowli i ma je w ofercie każdy porządny sklep z roślinami. To jedne z najpopularniejszych w tej chwili roślin, a to kilka cech, które cenią hodowcy.

Monstera miniaturowa

Często mylona z monsterą – w końcu jej nazwa to monstera minima – ta zwarta roślina charakteryzuje się głębokimi zielonymi liśćmi z dziurami. W przeciwieństwie do wielu popularnych roślin doniczkowych, rhaphidophora tetrasperma nie jest wybredna, jeśli chodzi o warunki oświetleniowe i łatwo rośnie w domu, nawet jeśli znajdzie swoje stałe miejsce w warunkach słabego oświetlenia. Chociaż rośnie w zacienionych miejscach, rzeczywiście będzie rosnąć wolniej. Można ją łatwo rozmnażać. Wystarczy przyciąć niewielką część łodygi z przyczepionym węzłem i umieścić w wodzie na kilka tygodni, aby wyhodować zupełnie nową roślinę.

Scindapsus pstry odmiana exotica

Każdy potrzebuje łatwej w uprawie rośliny, a scindapsus pictus jest właśnie taki. To bujne, pnącze ma lodowozielone liście ze srebrzystymi plamami. Ogromny plus: nie trzeba być zawodowcem, żeby się nim zajmować. Sprawdzi się też w niewielkich mieszkaniach i potrafi wybaczyć wiele błędów w uprawie. W rzeczywistości scindapsus mówi, czego potrzebuje. Zwinięte liście? Czas na podlewanie. Liście zaczynają żółknąć? Prawdopodobnie zbyt długa przerwa między podlewaniami. Jest łatwa do rozmnażania i lubi się piąć. Ma specjalne korzonki czepne, co pomaga przyczepiać się do podpory. Podobne warunki warto zapewnić w domowej uprawie. Niejeden sklep z roślinami sprzedaje je z palikami.

Anthurium clarinervium

Piękna roślina z wielkimi sercowatymi liśćmi. Żyły rośliny są piękne i im starsza roślina, tym są jaśniejsze i piękniejsze. Może być łatwa w uprawie , o ile będzie się pamiętać o kilku zasadach. Lubi jasne rozproszone światło, ale źle się czuje w silnym bezpośrednim nasłonecznieniu. Należy też utrzymywać wilgotne podłoże, ale bez przelewania i przemaczania gleby. Na plus, nie trzeba jej szybko przesadzać, ponieważ anthurium lubi być przywiązane do korzeni.

Epipremnum złociste

Pnącze z Wysp Salomona z łatwością zakorzenia się w zwykłej szklance wody. Przy lepszej pielęgnacji ozdobą są sercowate ostro zakończone liście. Im więcej słońca dociera do rośliny, tym jest bardziej pstrokata. Epipremnum jest łatwa do rozmnożenia. Lubi jasne miejsca, jednak nie z bezpośrednim nasłonecznieniem. Ziemia powinna być żyzna, próchniczna i delikatnie wilgotna o odczynie lekko kwaśnym. Niejeden sklep z roślinami sprzedaje epipremnum z palikami lub w doniczce gotowej do zawieszenia.

Te 4 rośliny doniczkowe są nie tylko popularne, ale też mogą zapewnić dobry i łatwy start w hodowli roślin. Wszystkie są łatwe w uprawie i ogólnie mogą wytrzymać nieregularne podlewanie, nierówne lub złe światło oraz wahania temperatury. Można je zakupić na stronie https://lolaflora.pl/

Similar Posts